Eurovision Şarkı Yarışması 2013

 

Image

Şu ana kadar 5 ülkenin şarkısı belirlendi. En aşağıda bu listeyi görebilirsiniz.

Bana sorarsanız şuana kadar belli olan şarkılardan en iyileri İsviçre ve Danimarka. İsviçre’yi  bu yıl Heilsarmee temsil ediyor. Şarkılarının ismi You and Me. Türkçesi ise Sen ve Ben.  Şarkı rock tarzında. Diyebilrim ki Lovebugs’tan sonra en iyi şarkıları bence. İyi bir derece alır diye tahmin ediyorum, istiyorum ama İsviçre’nin maalesef ki Eurovision’da ki durumu pek iç açıçı değil. Umarım bu sefer öyle olmaz.

Gelelim Danimarka’ya.  Danimarka’nın Eurovision şarkılarını genelde beğenirim. Bu seferde güzel bir şarkı gönderdiklerini düşünüyorum. Temsilcilerinin ismi Emmelie de Forest. Şarkılarının ismi ise Only Teardrops. Anlamı Sadece Gözyaşları. Bu şarkı gayet güzel ve iyi bir derece alacağını umuyor, istiyorum.

Peki ya diğer ülkeler? Açıkçası diğerlerinin şarkılarını pek beğendiğim söylenemez. Tabii bunlar benim düşüncelerim, belki sizler beğenirsiniz. Ne derler bilirsiniz zevkler ve renkler tartışılmaz.

İsviçre

Heilsarmee

You and me

Belçika

Roberto Bellarosa

Love kills

Danimarka

Emmelie de Forest

Only Teardrops

Arnavutluk

Adrian Lulgiuraj & Bledar Sejko

Identiet

Litvanya

Andrius Pojavis

Something

 

Şimdi gelelim Ulusal Final düzenleyen ülkelere. Bazı ülkeler Türkiye’nin eski yıllarda yaptığı gibi Eurovision için yarışma düzenliyor.

Finlandiya da bu ülkelerden biri. Benim Finlandiya Ulusal Final’inden çok beğendiğim bir şarkı var. O da We Should Be Through. Şarkıyı Mikael Saari seslendiriyor. Dokunaklı bir şarkı. Bu şarkının Finlandiya’yı temsil etmesini isterim. Gerçekten etkileyici ve gerçekten çok güzel bir şarkı.

İzlanda’nın Ulusal Finali’den de bir şarkıyı çok beğendiğimi söyleyeyim. Şunu da  belirteyim bütün şarkıları dinlemedim. Evet o beğendiğim şarkı Eyþór Ingi Gunnlaugsson’un seslendirdiği  Ég á líf.

Evet, benden bugünlük bu kadar, görüşmek üzere… 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s