Eurovision/Yürovizyon/Erevizyon/Orövizyon/Avrovizyon

2013 Eurovision Şarkı Yarışması’na daha çok zaman var. Zira daha Türkiye adına kim gitmeli sorusu henüz başlamadı bile. Can Bonomo’dan sonra yine onun gibi genç ve henüz tanınmayan bir sanatçı mı ya da çok tanınan bir sanatçı gider gelecek yıl?

Seneye yarışmayı takip etmeyip, Eurovision’u gününde seyretme gibi bir düşüncem olsa da bunu yapabileceğime pek de inanmıyorum. Artık bağımlısı oldum çünkü. Hayatımın bir parçası.

Şimdi Türkiye’yi kim temsil etsin diye bir tartışma hayalim yok. Çünkü pek Türk sanatçı dinlemiyorum, bunu da itiraf etmiş oldum. Fakat kim giderse gitsin bence önemli bir kaç şey var. Şarkı, canlı performans etkileyicilik ve farklılık.  

Farklılık aslında burada çok göreceli. Çünkü 2010 Birincisi Lena aslında çok farklı değildi. Yani basit bir şarkı ve şovu vardı. Ama o yıl bir sürü yavaş şarkı olduğundan birinci olması çok zorlaşmadı. İşte böyle bir farklılık gerek.

Şimdi Türkiye’den değil, Avrupa’dan bahsedelim.

Muhtemel katılımcılardan başlayalım. Ülke: Rusya

Dima Bilan’ın Eurovision’ ayak basması ile ona delicesine yapışması başladı zaten. Kötü bir yorum yapmıyorum ki zaten bende hayranıyımdır. Bu sene de Dima Bilan Eurovision’a katılmaya çalışır gibi geliyor bana. Düet istemiyorum. Tek olması tercihim.

Peki ya İsveç? Danny tekrar katılır mı? Pek sanmıyorum. Birkaç yıl geçtikten sonra katılır gibi. Ben Ola Svennson’ın temsil etmesini istiyorum. İsveç’in üst üste birinci olması zor olsada en azından Ola Svennson’ı Eurovision sahnesine görmeyi ve ilk 5 olmasını izlemeyi isterim.

 

Neyse efendim, bugünlük bu kadar. 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s