Hayaller ve Gerçekler

Hayaller ve Gerçekler

Hayaller ve Gerçekler

Bazen dünyadan uzaklaşıp hayal kurmak iyidir. Ama hayallerde kaybolduğumda işte o zaman her şey altüst olabiliyor. Çünkü gerçekler bana çok uzak gelmeye başlıyor.  Hayaller ise gerçekler oluyor sanki. Hayallere fazla dalıp unuttuğum çok şey oluyor. Ya da üşendiğim. 

Benim en kötü özelliğim korkmam ve aynı hataları ( hangi kafayla) tekrar etmem. Bunun sonucunda kendime kızıyorum sürekli. Kendimi suçluyorum. Korkuyorum gerçeklerle yüzleşmekten. Çünkü hep çok geç kaldığımı hissediyorum. Bunun sebebi de kendime güvenmemem. 

Bir iş durur önümüzde bazen. Onu çok güzel yapabilme potansiyelimiz varken sadece “iyi” olur ya da nasıl olsa çok güzel yaparım deyip erteleriz. İşte o zaman bir süre sonra pişmanlık çıkar karşımıza. Zaman az kalmıştır o işi yapmak için. Peki bu durumda ne yapmalıyım. Pes etmek istemiyorum çünkü bu iş çok önemli diyorum. Fakat, o zamanda yine pişmanlık boy gösteriyor:
“O halde neden yapmadın?”  diyor bana.
Evet haklı hemde çok. Bu beni daha da güçsüzleştiriyor. Zaten korkağım, daha da korkuyorum ve diyorum ki madem bu iş çok önemli o halde bir şeyler yapmalıyım. Gücümün son damlasına kadar, başım ağrıdan çatlayana kadar çalışmalıyım. Son dakika golü gibi…  Kendi hatamın cezasını çekiyorum.  Disiplinsizliğin tembelliğin ve de korkaklığın..

İşten korkmak ne veriyor bana? Korkak olmak ne veriyor bana? Başımı yastığın altına koyup gözlerimi dünyaya kapatmak ne veriyor bana? Korkup kaçmak… Hani derler ya, “Korkunun ecele faydası yoktur.” İşte, korkup, üzülüp ağlamak da bana yarar sağlamıyor. Beni yavaşlatıyor. Moralimi bozuyor.

O zaman bu sefer, bir kere cesur olup, tüm gücümle çalışmalıyım. Yolun sonuna böyle varabilirim.  

İşimi zamanında yapıp, bitirdiğimde ve dünyaya kapımı aralık bırakıp gözlerimi, beynimi, kalbimi hayallere açtığım da bu sefer kendimi rahat, mutlu hissedebilirim. Pişmanlık benden uzak diyarlarda başkalarına yol gösterebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s