2012 Eurovision Şarkı Yarışması


Euphoria’yı sevmiyorum, Loreen’den de nefret ediyorum. Kaç sefer dinlememe rağmen sevmedim. Dedim ki ilginç bir şovu var Loreen’in akıllı biri çok mu önyargılı davrandım dedim kendi kendime? Dinledim şarkıyı yine ama yine pek sevemedim. En azından öyle bazı kişiler tarafından sevildiği kadar. İlk 10 olsa tamam, ilk 5 de tamam derdim ama birincilik kapasitesini görmüyorum. Kazanmasına sebep veren tek nokta ilginç bir şovu oluşuydu. Diğer kazananlara baktığımızda da hep bir fark görüyoruz. Loreen’e birincilik getirende bu oldu bence. Tabi ki başka şeylerde var. Zeljko Joksimovic de birinciliği hak ediyordu. Ama Kaliopi oylarını çok böldü. Arnavutkuk da cabası. Bu iki ülke finale kalamasaydı Zeljko birinci olabilirdi. Dolayısıyla Loreen bu konuda avantajlıydı.İsveç dışında diğer İskandinav ülkeri pek sağ tarafta oldular. Çünkü oylar İsveç’e gitti. İskandinav ülkelerinde durum böyle galiba. Kendilerince arlarında ki en iyi şarkıya en iddialısına yöneliyorlar diğerlerine oy kalmıyor.

Bu Romanya istatistiği yine tuttu. Yani seneye 14. sırada yarışan mı kazancak? Belki de istatistik seneye bozulur.
Bu İskandinavlar ne soğuk insanlar yahu. Birinci olduklarında çok soğukkanlı idiler. Deyim yerindeyse “Mutluluktan uçmadılar.” Rybak da çok soğukkanlıydı.

Neyse, bu senede bitti. Seneye Ola’nın katılmasını istiyorum İsveç adına ama esc de birinci olma ihtimali baya düşük olur. Bilemiyorum ama onu esc sahnesinde görmeyi çok isterim. All Over The World ya da Unstoppable gibi bir şarkı olabilir.

Sabina’nın performansı çok güzeldi. Ağzım açık kaldı seyrederken. Salonun tepkisi de doğal olarak muhteşemdi. Türkiye ilk 10’a girdi. Buna çok sevindim buna bile ihtimal verilmiyordu çünkü.

Nina Zilli’nin şarkısını sevememiştim. Fakat canlı performansı harikaydı.

Bu yılın en büyük sürprizi Arnavutluk oldu. Estonya da sürpriz oldu diyebilirim.

Yunanistan’ın ilk 10 dışı kalmasına acayip sevindim.

Ben pek sevmesem de İzlanda’nın aldığı sonuç diğer esc fanlarına büyük bir hüsran yaşattı.

Soluna o kadar sonlarda yer almayı hak etmedi ama dediğim gibi İskandinav oyları İsveç’e gitti.

Favorim Almanya’nın ilk 5 de olmamasına çok üzülmedim, neyse ki ilk 10’da. Daha yeni ev sahipliği yapmış ve üstelikte Almanya gibi bir ülke için iyi bir sonuçtu.

Belarus’u finalde görmeyi isterdim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s