Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1

HP hayranı olarak söyleyebilirim ki muhteşem.  “Destansı finalin ilk bölümü” slogan ve gerçekten öyle. Filmin müzikleri de film kadar harika. Herkes çok iyi oynamış rolünü. David Yates, çok güzel bir iş çıkarmış ortaya.

Filmi bilmeyenler için, konusu şöyle;

NOT: Beyazperde.com dan alıntıdır.

Bölüm 1, Harry, Ron ve Hermione’nin Voldemort’un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar’ın izini sürmek ve yoketmek görevini üstlenerek yola çıkmaları ile başlıyor. Profesörlerinin yönlendirmelerive Profesör Dumbledore’un koruması olmaksızın, tek başlarına yola çıkan üç arkadaş şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de aralarındadır.

Bu arada, büyücülük dünyası Karanlık Lord’un tüm düşmanları için tehlikeli bir yer haline gelmiştir. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort’un Ölüm Yiyicileri Büyü Bakanlığı’nın kotrolünü zorla ele geçirerek terör estirmekte ve kendilerine karşı olabilecek herkesi tutukulamaktadırlar. Ama, Voldemort için en değerli olan ganimeti; Harry Potter’ı hala bulamamışlardır.

Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler Voldemort’a “canlı” olarak teslim etmek üzere onuaramaktadırlar. Harry’nin tek umudu Voldemort, onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı bulmaktır. Ama, ipuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır – Ölüm Yadigarları’nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir. Aslında Harry’nin geleceği, geçmişte yaşadığı ve tüm geleceğini etkileyen “sağ kalan çocuk” olduğu kader günü de belirlenmiştir. O, artık sadece bir çocuk değildir, Harry Potter, Hogwarts’a ilk adımını attığı günden beri hazırlanmakta olduğu Voldemort’la nihai mücadelesine giderek daha da yaklaşmaktadır.

Film karanlık bir film olmasına rağmen, gülünç sahneler vardı. Özellikle Ron, Fred ve George’un olduğu sahneler. Doby’de bizi güldürüyor bir ara. Fakat onun ölmesine çok üzüldüm. Zaten biliyordum kitaptan Dobby’nin öldüğünü ama yine üzüldüm. Bu arada Scabior diye bir karakter var bu filmde. Harry Potter serisinde sadece bu filmde oynadı ve bence çok hayran edindi. 🙂 Şekil a; ben. Bölüm 2’de de var.Kitapta önemli bir yere sahip değil, fakat filmde ön planda. Afişlerde de var. Bellatrix’e bittim bu filmde. Helena Bonham Carter bu rolü çok iyi oynuyor. Hermione’ ye işkence yaptığı sahneyi çok gerçekçi oynamışlar. Bölüm 2’yi sabırsızlıkla bekliyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s